Artykuły Ogólne

Fuzja: HiKOKI Power Tools Polska Sp. z o.o. i Metabo Polska Sp. z o.o. 2023-12-12

 

Stargard, 12.12.2023r.

 


Szanowni Partnerzy Metabo i HiKOKI,

 

W 2016 roku, jak wielu z Was wie, grupa Hitachi Koki przejęła grupę Metabo i była to świadoma decyzja o połączeniu zaawansowanej japońskiej technologii i doskonałej niemieckiej inżynierii. Od 2016 roku pracujemy wspólnie nad optymalizacją naszej działalności w obszarach dotyczących rozwoju produktów, procesów IT, itp. Jednak z Waszego punktu widzenia przekształcenia te na poziomie przedstawicielstw w Polsce były raczej niezauważalne. Z tego powodu, pierwszy znaczący krok w tym kierunku podjęliśmy w październiku 2022 r. organizując Konferencję w Berlinie, wspólnie z Wami, naszymi Partnerami, pod hasłem "TOGETHER” („RAZEM").

 

Dzisiaj, jesteśmy gotowi do kolejnego kroku i dalszego rozwoju naszej wspólnej działalności. Z dużą przyjemnością możemy poinformować, że z dniem 1 lutego 2024 r. Hikoki Power Tools Polska Sp. z o.o. i Metabo Polska Sp. z o.o. połączą się i będą kontynuować działalność w Polsce, jako jeden podmiot prawny: Koki Poland Sp. z o.o.
Jesteśmy przekonani, że jeden wspólny Zespół to najlepszy sposób na utrzymanie wysokiego poziomu usług dla wszystkich naszych Klientów i gwarancja dalszego, dynamicznego rozwoju w Polsce wszystkich naszych marek: Metabo, HiKOKI i Carat.

 

Planujemy wiele pozytywnych inicjatyw w obszarze sprzedaży, marketingu, serwisu i logistyki. Z pewnością przyczynią się one do zwiększenia atrakcyjności wszystkich marek zarówno dla Was, naszych Partnerów Handlowych, jak i klientów końcowych.

W najbliższych tygodniach będziemy przesyłali szczegółowe informacje o wprowadzanych zmianach.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

 

Paweł Dawidowicz


Prezes Zarządu Metabo Polska
Prezes Zarządu Hikoki Power Tools Polska